neljapäev, 22. detsember 2011

Kõik jõulud on ühte nägu...

On ja ei ole ka. Jõulukaktus tunneb hästi kalendrit ja on õigel ajal valmis, nagu alati. Kuigi sel aastal on tal kasvukoht muutunud ja ilmselt on taim möödunud aastaga ka pisut suuremaks kasvanud. Lumest me ei räägi...

Söögid-joogid korduvad samuti aastast aastasse, kuigi sel aastal sain osta turult väga soodsa hinnaga ilusat suitsuangejat ;) Ka seltskond, kes jõululaua taga istub, jääb reeglina samaks. Aga siiski-siiski, ka selles osas muutus meie peres veel natuke. Tilluke Tipsik ei istunud eelmisel aastal teistega koos lauas, sest ta oli liiga väike ja tal oli erimenüü. Sel aastal on ta juba täisinimese eest väljas ja tallegi peab tooli ja taldriku panema.

Suur muutus on ka see, et jõulude tähistamine ei toimu minu juures, nagu tavaliselt. Mulle väga meeldib see, et mina ei pea enam kõige pärast muretsema. Hoopis tütar võtab vanemaid vastu oma uues kodus, kus on palju ruumi.

Uuendusi on veel teisigi. Vanaisale sai täna ostetud jõuluvana kostüüm ja ta peab elus esmakordselt sellesse rolli sisse elama. Sest Nöpsik oli kahjuks haige oma lasteaia jõulupeo ajal, aga õpitud salmid-laulud ei saa ometi raisku minna ;) Ja praeguses vanuses usub ta ehk veel, et vanaisa väsis ära ja läks korraks tukastama ja siis tuli täitsa ootamatult uksest sisse Jõuluvana :D

Ja uus on ka see, et mõne kingituse tegin ma päris ise oma väikeste valgete kätega :DDD Kui ma esimest korda seda salli kellegi kaelas nägin, siis mõtlesin, et see on käsitöö kõrgpilotaaz. Nüüdseks olen aru saanud, et iga lapski suudab selle valmis kududa. Minust rääkimata ;) Vaatamata sellele, et igal viiendal naissoost vastutulijal on sedasorti sall kaelas, tahan ka mina selle etapi läbida. Nagu omal ajal pesumasinas vanutatud barettide kudumine ja kandmine ;) Ja tunnistan, et seda kududa oli mitte ainult lihtne, vaid ka väga vahva!

Pea-aegu oleksin unustanud ootamatu "jõulukingituse"- kanalisatsiooni ummistuse köögis. Eile leidsin töömehe, kes lubas tulla täna hommikul seda korda tegema, kui "pea liiga haige ei ole", nagu ta ise ütles. Mu mees ehmatas sellise ütlemise peale ära, aga mulle tundus see muheda naljana. Ega`s need, kes hommikuti tõepoolest pohmellis on, seda eelnevalt ei reklaami ;) Nii oligi, töömees oli hommikul ukse taga nagu viis kopikat, täiesti kaine, aga sellele vaatamata lõbusas meeleolus. Ummistus sai likvideeritud ja jõulud võivad tulla.

Kordumatuid jõule teilegi!

10 kommentaari:

helle ütles ...

Uue põlve laste pärast tuleb meilegi jõuluvana. Peab vist eeskuju mõttes salme kordama?
Olen nõus, et jõulud on nii tugevasti traditsioonides kinni. Kõige toredam jõulude juures on võimalus aega maha võtta ja jõulutoite süüa. Ja lõpuks teadmine, et hakkab jälle kevade poole minema. Kuu pärast on palju-palju valgem.
Ilusat jõuluaega!

Bianka ütles ...

Kust ma küll salmi leian? Ainus, mis meelde tuleb, on "Jõuluvana punanina hüppas üle laualina. Laualina kärises, jõuluvana värises" Ei tea, kas sobib?!

konn, lendav konn ütles ...

Jõuluvana, punanina,
mul pole sulle
salmi täna.
Aga mul on ilus keha
ma võin sulle strippi teha!

Bianka ütles ...

Selle riivatu salmi mõtlesid sa küll ise välja, luuletaja Konn ;)

helle ütles ...

Eks luuletused tulekski ise välja mõelda!
Mina näiteks mõtlesin lapsepõlves sellise salmi välja.

Ema, miks on jõuluvanal
isa vanad sussid jalas?
Miks ka isa käed on tal
ja kaelas tema kirju sall?

Luban kasutada!!!
Arvan, et originaalis oli ehk "näärivana".

Bianka ütles ...

Sjgelle, teengi sinu soovituse järgi nii, nagu ütles üks pärisluuletaja: "Täna ma luuletan läbi öö, ... see on lihtne, see polegi töö..."

Aga kartuses, et mitte igaühest ei saa vaatamata pingutusele värsitreialit, siis kammin veel enne õhtut netis, otsingusõnaga "jõulusalm" ;)

neiud ärevil ütles ...

Mina lugesin jõulupeol jõuluvanale sellist salmi.

Kõik on vaikne, kõik on pime.
Käes on õnnis jõuluöö.
Vaikselt väike jõuluingel
köögis meie kringlit sööb.
Mugib õnneliku näoga
ega pane tähele,
et on jäänud kellakäole
täiega ta vahele.

Bianka ütles ...

Minu salmike on leitud (ei peagi enam ise välja mõtlema). Hea lühike, jääb ehk pähe ka:

Kulla kallis jõulumees
miks Sul valge habe ees?
kui Sul poleks habet ees
võiksid olla minu mees!

tyyp ütles ...

Kaunist jõulumeest!
Ja üldse kauneid pühi!

Emmeliina ütles ...

Otsi ikka kordumatut ja märka väikest.
Head pühade jätku!