pühapäev, 28. veebruar 2021

Koroonapiirangud

 Alates 1.märtsist kehtestati uued piirangud, sest nakatumised löövad  rekordeid, üleeile oli ööpäevas testitutest Covid19-positiivseid üle1500 ja kardan, et see pole veel tipp. Arusaadav, et midagi peab tegema, et kontakte ja nakatumist vähendada.


Paraku on mul tunne, et piirangute joon tõmmatakse mõnikord sinna, kus tegelikku ohtu eriti pole. No näiteks muuseumid ja kunstisaalid peavad sulgema uksed 3. märtsist. Ja see tähendab, et rahvas katsub veel viimastel päevadel ära vaadata need näitused, mis muidu jäävadki nägemata. Ja tänu sellele on näiteks KUMUs tohutu saba ja nii suur inimeste kontsentratsioon, mida tavaliselt poleks. Täiesti arusaadav, sest muidu jääbki huvitav Egiptuse-teemaline näitus vaatamata. Niipalju kui mina näitustel ja muuseumides käinud olen, on seal rahvast hõredalt ja seda annaks ju veelgi reguleerida, selle asemel et need asutused päris kinni panna. Sama lugu teatritega, seal piisaks 50% täitumise nõudest, niiet üle 1 istme võiks sildiga kinni katta. Ja kuigi valitsus seda ei ütle, miks kaubanduskeskused lahti jäetakse, aga muuseumid ja teatrid kinni pannakse, siis pakun välja oma põhjenduse. Teatris ja muuseumis töötavad inimesed saavad nagunii palka riigieelarvest, sinna ei pea enam kompensatsiooni juurde maksma, erinevalt kaubanduskeskustest. Kinod on samuti eraettevõtted, aga nende kinnipanek on minu arvates põhjendatud. Kinopublik on suuresti noorem rahvas, kes piirangutele vilistab ja istub ikka sinna kuhu tahab. 


Ja siis on veel selline seltskond, kes ütleb, et piiranguid on liiga vähe, paneme KÕIK 2-nädalaks kinni, siis saame viirusest lahti. Huvitav, mismoodi see "kõik kinni" siis olema peaks? Maardusse ja Lasnamäele viivate teede peale paneme relvastatud valve, et keegi sisse ega välja ei saaks ega "meid" ei nakataks. Sest venelased ei kuula valitsuse manitsusi, ei kanna maske ega lase teiste vaktsiinidega ennast vaktsineerida kui vene Sputnikuga. Ühistransport tuleks ka seisma panna, sest seal on inimesed tihedalt koos, eriti tipptunnil. Kel autot pole, käigu tööle jala, eksole. Või veel parem, ärgu mingugi tööle. Ja veel tuleks kehtestada komandanditund, et keegi ei tohiks tänavatel põhjuseta liikuda ja muidugi tuleks riigipiirid sulgeda. Aga mida teha noortega, kes sel juhul peavad oma pidu kellegi juures kodus, kus keegi kontrollida ei saa? Ja toovad sealt rõõmsalt viiruse koju oma vanematele või teistele pereliikmetele...


Heakene küll, pole mõtet ironiseerida, nii kinni ei saa me elu keerata, et viirus 2 nädalaga kaoks. Olen nõus arvamusega, et piirangutega ei maksa liialdada.  Pigem katsuksime kõik olemasolevate piirangute raames  suhelda nii vähe kui võimalik, et vähendada nakatumisriski. Isegi need võiks seda teha, kes ei usu, et maskid aitavad ja jagavad Venemaa "teadlaste uurimistulemusi", et Covid ei levi viirusena, vaid on esile kutsutud 5G võrgu poolt. Nonii igaks juhuks...


Mina käisin täna ujulas, mis õnneks ei kvalifitseeru SPA-na ja võib lahti olla. Mu liigesed on hetkel nii valusad ja kinni, et kõndida ma ei saa. Seega on ujumine ainus füüsiline harjutus, mis võiks aidata. Ja teie rahustuseks ütlen, et mingit koroonaohtu see käik endast ei kujutanud. Kuigi rajal on lubatud korraga olla 3 inimesel, siis tegelikkuses olime algul kolmekesi kogu ujulas ehk 4-l real, siis tuli üks inimene juurde ja igaüks oli eraldi rajal. Aga lõpus olin ma ujulas täiesti üksi, seda ka saunas. Saun läheb küll homsest kinni, aga õnneks ujula töötab edasi. Ja oma valutava selja ja puusa ravimiseks saan ka massaazis käia,sest mu massöör põdes koroona juba jaanuaris läbi.


Andsin perearstile teada, et kui keegi vaktsineerimisele kutsutu jääb tulemata, siis helistagu mulle, olen 1 tunniga kohal. Sellest hoolimata, et üks mu tuttav, keda  juba vaktsineeriti,, oli küll 24 tundi pärast seda väga haige, aga igatahes on see parem kui päriselt haigeks jääda.3 kommentaari:

tegelinski ütles ...

Ootan ka, millal mulle vaktsiini pakutakse, piirangud pole küll väga karmid olnud, ometi olen teinud valiku, et üritustel ei käi ja kontakte hoian ka miinimumi peal. Päris maailmast end välja lõigata ei taha.
Tore, et ujumas saad käia, küllap tervis ka vaikselt paika loksub.

Bianka ütles ...

Piirangutest kõige raskem on minu jaoks laste koolist koju jäämine, see paneb vanematele topeltkoormuse ja tekitab palju stressi. Aitan tütre peret vähemalt söögitegemisega, selleks neil töö ja laste kõrvalt aega ei jää.

Ma otsustasin korraliku kodanikuna, et mõneks ajaks jätan ära kohtumised oma elukaaslasega, kellega ma koos ei ela ja juuksurisse ka ei lähe, kuigi juuksed on koledasti välja kasvanud. Tütre peres ikka käin, ja ootan, et saaks ometi vaktsiini, siis ei peaks kartma lapsi kallistada.

tegelinski ütles ...

Jep. Esialgu oli ikka väike lootus, et kool jääb lahti. Õnneks algklassidel vist koolitöö toimub. Vähemasti siis, kui õpetajad ja/või lapsed tervetena püsivad. Loodame, et aprillist kontaktõpe taastub ka vanematel klassidel.
Juuksuris käisin, enam ei kannatanud välja. Nii et igasugust patustamist tuleb ette...