reede, 27. oktoober 2023

7 aastat armastust

Viimase 7 aasta jooksul on mu elus olnud palju armastust.

Kõigepealt algas see sellega, et veetsin 2015/2016 aastavahetuse Egiptuses koos oma sõbranna ja lapselapsega. Et ravida murtud südant ja leida uus elu. Ja see aastavahetus oli täis armastust, ma ei mõelnud siis ei minevikule ega kavandanud tulevikku. Olin lihtsalt hetkes, nagu nad soovitavad. 

Kui koju jõudsime, tuli meie ellu Kevin, 4-kuune kutsikas. Kes nõudis palju hoolt ja tähelepanu, aga kes andis vastu ka palju armastust. Nüüd on ta koera-aastates juba vanahärra, ja kui tütar tahtis uut noort koera ta kõrvale võtta, et leevendada vältimatult tulevat kaotust, keeldusin ma otsustavalt. Kuigi nad oleksid seda saanud teha ka minult küsimata, siis ilmselt nad ikkagi võtsid kuulda minu nõuannet. Kevin on juba vana koer, ega taha mängida uue kutsikaga. Neist ei saa enam sõpru ja laseme Kevinil käia rahus oma igavikuteed, kui aeg tuleb, ja kui leinaaeg läbi, siis kaaluda, kas keegi uus koer teda asendab või mitte. 

Järgmisena ostsin 2016.a. aprilllis endale esimese päris oma auto. Nimetasin teda FB pildi peal oma elukaaslaseks ja kavatsesin temaga koos olla "kuni surm meid lahutab". 

Paar kuud pärast seda leidsin tõelise elukaaslase, kellega siiani koos oleme. Muidugi on olnud mitmeid momente, kui mulle on tundund, et väärin muud. Viimati näiteks nädal tagasi. Aga järgmisel hommikul otsustasin hoopis ühise reisi ära tellida, mille käigus loodan, et me murekohad saavad lahenduse. Ja kui ei saa, eks siis vaatab edasi... 

Aga mis puutub autosse, siis langesid minu jaoks sel sügisel  kokku reklaam, massipsühhoos automaksu teemal ja isiklik terviseprobleem. Nimelt on mu vasak põlv vana vigastuse tõttu valulik, ja mõnikord takistab see mul autosõidul siduripedaali lahtilaskmist. Nii ma mõtlesin, et parem oleks, kui mul manuaalkäigikasti asemel oleks automaatkast. Ja kui siis mind hakkkas pommitamma VW keskuse reklaanm, kus laoautod  on soodsa hinnaga, siis küpses minus truudusemurdmise mõte oma palavalt armastatud autole. 

Esialgu käisin autosalongis lihtsalt vaatamas, kuidas see soodsa hinnaga uus autokandidaat välja näeb. No ei olnud küll nii kena, kui mu vana armastus, aga igasugu uusi vigureid oli tal küljes. Küsisin siis, et mis te mu vana kallima eest oleksite nõus maksma. Vastus viibis terve päeva. Kusjuures ma arvan, et nii heas korras ja nii väikese läbisõiduga autot taheti pakkuda mõnele tuttavale. Lõpuks tuli hinnang. See  oli täpselt seal piiri peal, millest ma alla poleks andnud. 

Siis vahepeal tegi mu eks ettepaneku, et võiksime autod omavahel ära vahetada. Mina saaksin 2 aastat noorema väiksema automaatkäigukastiga auto, millel suur läbisõit ja tema minu 2 aastat vanema manuaalkastiga auto, millel väike läbisõit. Esialgu tundus see hea plaan. Aga siis hakkasin mõtlema, et mida aasta edasi, seda kallimaks lähevad uued autod ja minu auto vananeb ja muutub odavamaks. Ja välja vahetama pean ma ta ikkagi lõpuks. 

Seega otsustasin, et käin selle soodushinnaga autoga ikkagi proovisõidul. Nagu mu eks irooniliselt väljendus, see 1-liitrilise mootoriga linnadziip on katusega motoroller. Aga tegelikult oli täitsa äge auto, laulis, möirgas, kui vaja, vaikis, kui vaja, kiirendas täitsa kenasti, pidurdas, näitas tagurdades parkimispilte ja kõike muud. Nagu mu tütar ütles, et kui juba käid proovisõidul, siis oled maha müüdud või ära ostetud. Ja suure tõenäosusega olengi uuel nädalal oma vana auto ära müünud ja  uue ostnud. Kui just tehnokontrolli käigus ei leita mu vanal autol mingeid ootamatuid puudusi.

5 kommentaari:

TT ütles ...

Autoga saabub paratamatult moment kui mitte ainult mugavuse pärast vaid ka majanduslikust vaatevinklist on mõttekas uus (või uuem) muretseda. Kaaslastega nii ja naa, kui kohe valikuga vedanud, pole mõtet paremat niisama igavusest otsima hakata, kui mitte, siis teine asi. Automaatkäigukast on mugavam, eriti linnaliikluses.

konn, lendav konn ütles ...

Mäletan proovisõitu:) Need uued "mikromootorid" on väikese linna-läbisõidu korral piisavalt vastupidavad. Maanteel muidugi väga ei lenda.
Looma-teemal ka - meite Artur on juba 12+ ja suhteliselt kraps. Näha on, et liigesed teevad valu, aga muid terviseprobleeme ei tundu olevat.

mustkaaren ütles ...

Näh, kus kaval mees. Mõtles, et tõmbab prõuale koti pähe, aga ta ei tulnud selle peale, et mõni naisterahvas oskab arvutada. Kes ei teaks, et läbisõit on auto seisukorra määramisel tähtsam kui peaaegu yhevanuste autode väljalaskeaasta.
Salongis oleks hea veits kaubelda, nad yritavad nkn igal võimalusel korralikku vahekat võtta, aga mõlemal juhul (nii vahetus- kui uus auto) on tegu ju Sinu rahaga.

Bianka ütles ...

Eks mul on praegugi väike kahtluseuss hinges, et kas peaksin selle vahetuse ette võtma. Samas, ma ju tõesti sõidangi lühikesi linnasõite, poodi, tütre juurde. Et siis peaks selline auto mulle sobima. Ja aastaga kukub vana auto hind umbes 1000 eurot, niiet tundub küll õige aeg ta välja vahetada. Kusjuures, maanteel tuli 110 täitsa kergelt sisse.
Ma loodan samuti, et Kevinil on veel 4-5 aastakest ees.

Bianka ütles ...

Kusjuures kauplesingi salongis 1000 eurot hinnnale juurde, et muidu hakkan seda ise müüma. Mida ma muidugi teha ei taha. Me eksiga poleks päriselt müügitehingut teinud, lihtsalt oleks sutod ära vahetanud. Aga siis oleks varsti kadunud minu auto väike läbisõit